• GRM2165C1H331JA01D
  • Product code: GRM2165C1H331JA01D
  • Material and equipment:
    Manufacturer:
  • CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0805
  • Price: Contact
Rating:
 0point0turn
Sale quantity 3500 chiếc
Manufacturer Murata Electronics North America
Series GRM
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Not For New Designs
Capacitance 330pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)