• AP2112K-3.3TRG1
  • Mã sản phẩm: AP2112K-3.3TRG1
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • IC REG LINEAR 3.3V 600MA SOT25
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Diodes Incorporated
Series -
Packaging ? Tape & Reel (TR) ?
Part Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 6V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 600mA
Current - Output 600mA
Current - Quiescent (Iq) 80µA
PSRR 65sB (100Hz ~ 1KHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C