• MCR03ERTF2201
  • Mã sản phẩm: MCR03ERTF2201
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • RES SMD 2.2K OHM 1% 1/10W 0603
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series MCR
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 2.2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)