• MCS0402MD1002BE100
  • Mã sản phẩm: MCS0402MD1002BE100
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • RES SMD 10K OHM 0.1% 1/10W 0402
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Vishay Beyschlag
Series MCS AT - Precision
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)