• B1100-13-F
  • Mã sản phẩm: B1100-13-F
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Diodes Incorporated
Series -
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Diode Type Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100V
Current - Average Rectified (Io) 1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 790mV @ 1A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500µA @ 100V
Capacitance @ Vr, F 80pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case DO-214AC, SMA
Supplier Device Package SMA
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C