• IPP120N08S403AKSA1
  • Mã sản phẩm: IPP120N08S403AKSA1
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • MOSFET N-CH TO220-3
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Infineon Technologies
Series Automotive, AEC-Q101, OptiMOS™
Packaging ? Tube ?
Part Status Active
FET Type N-Channel
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 120A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.8 mOhm @ 100A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 223µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 167nC @ 10V
Vgs (Max) ±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 11550pF @ 25V
FET Feature -
Power Dissipation (Max) 278W (Tc)
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)