• 800B6R8BT500XT
  • Mã sản phẩm: 800B6R8BT500XT
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 6.8PF 500V C0G/NP0 1111
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer American Technical Ceramics
Series ATC 800B
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Capacitance 6.8pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)