• GQM1885C2A2R0BB01D
  • Mã sản phẩm: GQM1885C2A2R0BB01D
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 2PF 100V C0G/NP0 0603
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Murata Electronics North America
Series GQM
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Last Time Buy
Capacitance 2pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)