• C0805C103K5RACTU
  • Mã sản phẩm: C0805C103K5RACTU
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer KEMET
Series C
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Capacitance 10000pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)