• C1005X5R0J474K050BB
  • Mã sản phẩm: C1005X5R0J474K050BB
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0402
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer TDK Corporation
Series C
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Obsolete
Capacitance 0.47µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)