• C1206C104K1RACTU
  • Mã sản phẩm: C1206C104K1RACTU
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer KEMET
Series C
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Capacitance 0.1µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)