• C1608X5R0J226M080AC
  • Mã sản phẩm: C1608X5R0J226M080AC
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 22UF 6.3V X5R 0603
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer TDK Corporation
Series C
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Capacitance 22µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)