• CD15FD361JO3F
  • Mã sản phẩm: CD15FD361JO3F
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP MICA 360PF 5% 500V RADIAL
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Series CD15
Packaging ? Bulk ?
Part Status Active
Capacitance 360pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Dielectric Material Mica
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Lead Spacing 0.232" (5.90mm)
Features General Purpose
Size / Dimension 0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max) 0.390" (9.90mm)