• CGA4J3X7R1C475K125AB
  • Mã sản phẩm: CGA4J3X7R1C475K125AB
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 4.7UF 16V X7R 0805
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer TDK Corporation
Series CGA
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Capacitance 4.7µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)