• EEE-1CA101WP
  • Mã sản phẩm: EEE-1CA101WP
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series S
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Capacitance 100µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Ripple Current @ Low Frequency 70mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 119mA @ 10kHz
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)