• GRM2165C1H472JA01D
  • Mã sản phẩm: GRM2165C1H472JA01D
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 0805
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Murata Electronics North America
Series GRM
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Capacitance 4700pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)