• JMK063BJ104KP-F
  • Mã sản phẩm: JMK063BJ104KP-F
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0201
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Taiyo Yuden
Series M
Packaging ? Tape & Reel (TR) ?
Part Status Active
Capacitance 0.1µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)