• MC22FD122J-F
  • Mã sản phẩm: MC22FD122J-F
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP MICA 1200PF 5% 500V 2220
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Series MC
Packaging ? Bulk ?
Part Status Active
Capacitance 1200pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Dielectric Material Mica
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Lead Spacing -
Features RF, High Q, Low Loss
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)