• TAJC106M016RNJ
  • Mã sản phẩm: TAJC106M016RNJ
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP TANT 10UF 20% 16V 2312
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer AVX Corporation
Series TAJ
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Capacitance 10µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 2 Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)