• TCJB475M025R0150
  • Mã sản phẩm: TCJB475M025R0150
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP TANT POLY 4.7UF 25V 1210
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer AVX Corporation
Series TCJ
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Active
Capacitance 4.7µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)