• UVZ1A332MHD
  • Mã sản phẩm: UVZ1A332MHD
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Nichicon
Series UVZ
Packaging ? Bulk ?
Part Status Active
Capacitance 3300µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Ratings -
Applications General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency 1A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.15A @ 10kHz
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)