• B82422A1822K100
  • Mã sản phẩm: B82422A1822K100
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • FIXED IND 8.2UH 130MA 3 OHM SMD
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer EPCOS (TDK)
Series SIMID
Packaging ? Tape & Reel (TR) ?
Part Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 8.2µH
Tolerance ±10%
Current Rating 130mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 3 Ohm Max
Q @ Freq 27 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant 90MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)