• GRM1555C1H391JA01D
  • Mã sản phẩm: GRM1555C1H391JA01D
  • Phân loại sản phẩm:
    Nhà sản xuất:
  • CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 0402
Còn lại 0 chiếc
Manufacturer Murata Electronics North America
Series GRM
Packaging ? Cut Tape (CT) ?
Part Status Not For New Designs
Capacitance 390pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)